FSC3841.5H*
Shoulder Height A 1 in
25 mm
Width B 38 in
965 mm
Max Length C 41.5 in
1054 mm
Flange D 1 in
25 mm
Diameter L 38 in
965 mm
Overall Flange Width Q 41 in
1041 mm
Frame Length32
Frame Width48
Material (sq inch)1536
Selling UnitEA
Units per Package1
Stock FlagS
Return CodeN
Lead Time (days)10
Country of OriginUSA
SKU: FSC3841.5H* Category:
Additional information
Weight 11.00 lbs
Dimensions 41.5 × 38 × 1 in