FSC1631.5H
Shoulder Height A 2 in
51 mm
Width B 16.25 in
413 mm
Max Length C 31.5 in
800 mm
Flange D 1 in
25 mm
Diameter L 16 in
406 mm
Overall Flange Width Q 18.25 in
464 mm
Frame Length32
Frame Width48
Material (sq inch)1536
Selling UnitEA
Units per Package1
Stock FlagS
Return CodeN
Lead Time (days)10
Country of OriginUSA
SKU: FSC1631.5H Category:
Additional information
Weight 11.00 lbs
Dimensions 31.5 × 16.25 × 2 in