FSC3308.5*
Shoulder Height A 1.25 in
32 mm
Width B 33 in
838 mm
Max Length C 8.5 in
216 mm
Flange D 1.25 in
32 mm
Diameter L 33 in
838 mm
Overall Flange Width Q 36 in
914 mm
Frame Length96
Frame Width36
Material (sq inch)3456
Selling UnitEA
Units per Package1
Stock FlagS
Return CodeN
Lead Time (days)10
Country of OriginUSA
SKU: FSC3308.5* Category:
Additional information
Weight 24.75 lbs
Dimensions 8.5 × 33 × 1.25 in